Анотація дисципліни

Державна система моніторингу довкілля – це система спостережень, збирання, оброблення, передавання, збереження та аналізу інформації про стан довкілля, прогнозування його змін і розроблення науково- обгрунтованих рекомендацій для прийняття рішень про запобігання негативним змінам стану довкілля та дотримання вимог екологічної безпеки.
Проблема забруднення навколишнього середовища тісно пов'язана із проблемою стану здоров'я населення. Все це обумовлює актуальність вивчення дисципліни «Сучасні методи моніторингу та захисту довкілля»

Мета та завдання вивчення дисципліни

Метою вивчення дисципліни є формування теоретичних знань, умінь та практичних навичок, необхідних для вирішення задач у галузі моніторингу довкілля. Основні завдання, що мають бути вирішені в процесі викладання дисципліни є: одержання інформації щодо поточного стану різних компонентів довкілля (поверхневих, підземних, питних вод, атмосферного повітря, ґрунтів та ін.), оцінки рівнів шкідливого впливу на них техногенних навантажень, прогнозування стану довкілля на перспективу, розробки науково-обгрунтованих рекомендацій щодо проведення природоохоронних заходів та їх представлення у картографічному вигляді . Предметом вивчення є сучасні методи моніторингу довкілля та його окремих компонентів: повітря, ґрунтів, водних ресурсів; суб’єкти моніторингу довкілля; екологічна інформація; показники якості довкілля; забруднення довкілля; природоохоронні та ресурсозберігаючі заходи.